11

«Ako myslíš srdcom, taký si»

 

Podľa knihy Common Sense Health and Healing, od  Dr. Richarda Schulza

 

Predstavte si ako sa má chrániť náš imunologický systém pred trvalými útokmi, ktorým je vystavený. Ak sa vám zdá, že baktéria zabíja, že legionárska choroba a útočné chrípky sú zhubné, budete prekvapení, že vedecké a lekárske prieskumy zistili, že najnebezpečnejším nepriateľom organizmu nie sú mikróby      ale myšlienky a každodenné slová.

      Navyše: výživou pre terapeutické účely účinnejšou ako vitamíny, minerály, enzýmy, prírodné šťavy a lekárske bylinky je LÁSKA.

Mozog pracuje trvale, po všetky dní a roky a v každej hodine, neprestáva ani cez sviatky a neberie si dovolenku.  

      Na začiatok, je to počítač, ktorý ovláda organizmus a reguluje prakticky každú z funkcii metabolizmu a chemickú rovnováhu. Od nervového systému až po sexuálnu aktivitu zabezpečuje tisícky aktivít, o ktorých nemá predstavu, práve že je to mozog, ktorý riadi a trvale tvorí, upravuje, reguluje, vyvažuje a udržuje celý organizmus v každom okamžiku dňa.

      Veda objavila, že pri premýšľaní mozog vyrába látky, ktoré otvárajú niečo, čo by sme mohli nazvať oknom.

Keď sa myslenie rozhodne, okno sa uzavrie. Napríklad, keď niekto sníva a cíti lásku, potom tento neuveriteľný  pocit, ktorý zachvacuje celé telo nie je ničím iným , ako chemickou látkou. Keď sa sexuálne vzruší, potom telo uvoľňuje inú chemickú látku, a keď je nazlostený a chce sa mu niekoho zastreliť, potom sa v jeho systéme objaví korozívna kyselina v obehovom systéme alebo v žalúdku, ktorú opäť vytvára mozog.

Tieto látky, ktoré mozog uvoľňuje sa nazývajú neuropeptidy. Biológia sa mnoho rokov venuje výskumu v tejto oblasti.

Doteraz vieme, že keď premýšľame, v mozgu sa uvoľňujú látky, ktoré vplývajú na osobu a to, čo táto osoba cíti, je produktom asimilácie týchto neuropeptidov.

A tu je to, čo záležitosť robí znepokojujúcouLekárska veda urobila v poslednom desaťročí zmyslami nepochopiteľný objav, ktorý prakticky nebol povšimnutý. Vedelo sa, že bunky imunologického systému, ako aj všetky ostatné majú výbojové miesta na svojej membráne na prijímanie rozličných látok.

Čo sa zistilo je, že v membráne každého z lymfocytov , ktoré chránia naše telo od baktérií, vírusov, húb, parazitov a rakoviny – takpovediac, od VŠETKÝCH chorôb existuje konkrétny výbojový bod, ktorý prijíma NEUROPEPTIDY.

Prečo je pre imunologický systém dôležité, čo sa myslí, prečo je preňho dôležité myslenie?

Nestačia mu množstvá mikróbov, ktorých je plno v prostredí  alebo exponenciálne bujnejúce nebezpečie rakoviny? Je nevyhnutné miešať sa do nášho života a monitorovať osobné rozhovory, ktoré vedieme sami so sebou?

To nie je všetko.

Už sme videli, že imunologický systém  sleduje a počúva naše vnútorné monológy, zatiaľ čo žiadna bunka ani orgán ani iný aparát nášho tela nesleduje náš organizmus, ak nie je pripravený odpovedať na informáciu, ktorú dostane. 

Odpoveď imunologického systému je závislá na myslení.

Imunologický systém nielen počúva, ale aj reaguje na emocionálny dialóg. Toto potvrdzuje lekárska veda: bunky, ktoré chránia organizmus majú konkrétne body na príjem neuropeptidov, teda látky, ktoré produkuje mozog pri každom myslení. A že odpoveď týchto buniek na vznik patogénov sa mení v závislosti na zosilnení, zoslabení alebo úplnom vynechaní funkcie , ktorú tieto látky spôsobujú.

Všetko, čo robíme, má fyzické následky a podľa nich sa vidí, čo si myslíme. Teda… „Myslíte pozitívne!“

PODEĽTE SA O TÚTO SPRÁVU S INÝMI