Liečivý účinok špargle na rakovinové ochorenia

 

        Prosím podajte túto informáciu ďalej, ja som ju dostal a v tej istej forme ju posúvam ďalej. Nemusíte tomu veriť, no za ochotu nič nedáte a pre niekoho to môže byť dôležité.

 

Špargľa proti rakovine

 

      Moja matka z dávky špargle urobila kašičku a denne jej ráno zjedla 4 lyžice a potom ešte 4 v priebehu dňa. Robila to počas jedného mesiaca.

Mimochodom berie chemo tabletky na rakovinu pľúc 3. Typu.

Počet rakovinových buniek sa jej znížil minulého týždňa z 386 na 125.

Onkológ jej povedal, že na kontrolu stačí prísť až o tri mesiace.

 

Pred pár rokmi jeden môj známi za zaujímal ohľadom špargle, lebo mal kamaráta s rakovinovým ochorením. Dal mi fotokópiu jedného článku:

„Špargľa proti rakovine” vydal Cancer New Journal, v decembrovom vydaní r. 1979

V nasledujúcom vám to reprodukujem:

1. prípad:

Jeden pán trpel Hodghinsovým syndrómom ( rakovina lymfatickej žľazy) a úplne zoslabol.

Po roku neustálej špargľovej terapie, nenašli u neho doktori žiaden náznak rakovinového onemocnenia a on získal späť svoju fyzickú silu.

2. prípad:

Jeden úspešný 68 ročný obchodník trpel počas 16 rokov rakovinou močového mechúra. Prešiel viacročnou terapiou liekmi a ožarovaniami, no bez výsledkov. Začal špargľovú kúru a po 3 mesiacoch nenašli na vyšetreniach žiadne novotvary a aj ľadviny začali pracovať normálne.

3. prípad:

Jeden muž s rakovinou pľúc sa 5.3.1971 dostal na operačný stôl. Operácia sa však nekonala, lebo lekári uznali, že rakovina je veľmi rozšírená a teda uzdravenie je beznádejné.

Muž sa v apríli dozvedel o špargľovej kúre a okamžite s ňou začal. V auguste po vyšetrení na snímku nenašli stopy po rakovinových zmenách

4. prípad:

Pani po dlhé roky trpela rakovinou kože. Diagnostikovali jej viacero druhov kožnej rakoviny.

Po 3 mesačnej špargľovej kúre jej kožný špecialista povedal, že má pokožku v úplnom poriadku.

Táto pani tiež uviedla, že špargľová kúra jej vyliečila aj problémy s obličkami, ktoré u nej trvali od r. 1949. 10 krát bola na odstraňovaní obličkových kameňov a bola z toho dôvodu na čiastočnej invalidite. Toto uzdravenie tiež pripisuje špargli.

 

Neprekvapilo ma to, lebo už v r. 1854 profesor Pennsylvánskej Univerzity referoval v článku v The elements of materia medica´ o popularite užívania špargle na obličkové problémy.

Treba podotknúť, že sa odvoláva na r. 1739, kedy sa už zaoberali s účinkom špargle, ako odstráňovačom obličkových onemocnení.

 

Príprava:

Na kúru špargľu uvaríme ( môžeme použiť aj konzervovanú – iba dbajte, aby tam bolo čo najmenej konzervačných látok – inak je vhodná, ako čerstvá) Uvarenú špargľu rozmixujeme na kašičku a uložíme do chladničky.

Užívanie:

4 polievkové lyžice ráno a 4 polievkové lyžice večer

Účino je badať už po 2 – 4 týždňoch

Je možné ho riediť vodou a v studenej či teplej forme užívať ako nápoj

 

Odporučené množstvo je možné prekročiť, neškodí, ba naopak môže napomôcť k riešeniu iných ťažkostí.

Okrem toho čo je účinné ako liek, to funguje aj ako prevencia a teda odporúčam aj tým čo nemajú príznaky a problémy.

 

Špargľa obsahuje bielkovinu „histones”, ktorej aktívna úloha je zabrániť bujnenie buniek. Z toho usudzujem, že špargľa obsahuje také látky, ktoré zabránia bujneniu buniek. Táto ich vlastnosť hraje dôležitú rolu v liečení rakoviny a blahodarne pôsobí aj na celé telo.

V správe US National Cancer Institute ( Americká národná inštitúcia pre rakovinu) stojí, že špargľa jenajvyššie testovaná rastlina obsahujúca glutation a preto je ju možné úspešne používať na liečbu rakovinových ochorení.

 
 
TOPlist