NABANÁNUJTE SA!

Profesor CCNY na hodine fyziológie a psychológie hovoril svojim študentom o banánoch. Použil slovné spojenie ,,nabanánovať sa,,  ktoré vychádza z účinkov banánov na mozog. Čítaj:

 

Nikdy nedávaj banán do chladničky!!!

 

Toto je zaujímavé.

Keď si prečítaš tento článok, už nikdy sa nebudeš pozerať na banán tými istými očami. 

Banán obsahuje tri prírodné cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanú s vlákninou. A banán dáva okamžitý podpornú a substančnú dávku energie.

 Výskum potvrdil, že púhe dva banány poskytujú dostačujúcu dávku energie potrebnej na výdatné 90-minutové cvičenie. Nie je divu, že banán je ovocie číslo jedna u vedúcich svetových atlétov.

Ale energia nie je tým jediným, čím nás môže  banán  držať fit.  Dokáže tiež pomôcť prekonať podstatné množstvo chorôb a neželaných stavov, tvoriac tak prvok ktorý by mal byť určite pridaný do našej stravy.

Depresia: Podľa posledných výskumov vykonaných na MIND medzi ľuďmi trpiacimi na depresiu veľká časť z nich sa cíti výrazne lepšie po požití banánu. To je preto, lebo banán obsahuje tryptophan, druh proteínu  ktorý telo premení na serotonín, známy ako uvoľňujúci a relaxačný prvok ktorý zlepšuje náladu a celkovo vás robí šťastnejším.

Pro Menštruačné Syndrómy: Zabudnite na tabletky  - nabanánujte sa.  Vitamín B6 ktorý sa v banáne nachádza vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, čo pozitívne zaúčinkuje na vašu náladu..

Anémia :Vysoký obsah železa v banánoch dokáže stimulovať hemoglobín v krvi a pomáha v prípade anémie.

 Krvný tlak: Toto jedinečné tropické ovocie má extrémne vysoký obsah Potasia a pritom nízky obsah soli, a to robí banán perfektným nástrojom v boji proti krvnému tlaku. Naviac, US Food and Drug Administration práve povolila banánovému priemyslu aby mohla oficiálne vyhlasovať schopnosti tohto ovocia na znižovaní rizík krvného tlaku a infarktu.

 Mozgová sila: 200 študentov na škole v Twickenhame (Middlesex, England ) dostávalo tento rok výpomoc počas skúškového s banánovou potravou: na raňajky, desiatu a obed ako prostriedku na zvýšenievýkonnosti ich mozgu. Výskum dokázal, že toto ovocie, nabalené potasiom dokáže pomáhať a robiť študentov oveľa sústredenejšími.

Trávenie: Vysoký obsah vlákniny v strave tvorenej banánmi pomáha upraviť  činnosť tráviaceho traktu do normálu a pomáha prekonať problémy bez použitia laxatív.

 Kocovina: Jeden z najrýchlejšie zaberajúcich spôsobov odstránenia poopi-cových stavov je urobiť si banánovo mliečny  šejk osladený s medom. Banán utíši žalúdok a s pomocou medu vybuduje naspäť zničené hladiny cukru v tele, zatiaľ čo mlieko utíši a znovu  zavodní váš systém.

 Pálenie pri srdci: Banány majú účinok ako prírodný antacid v tele, takže ak máte problémy s pálením pri srdci, zjedzte banán na úľavu pri pálení.

Ranné bolesti: pár súst banánu medzi jedlami pomáha udržať hladinu cukru vo vyvážení a odstraňuje ranné bolesti.

Komárie bodnutia : Predtým ako siahnete pre krém na ošetrenie bolestivého vpichu po komároch, vyskúšajte potrieť bolestivé miesta vnútrajškom z banánovej šupky. Veľké množstvo ľudí zistilo, že banán je neuveriteľne účinný v znížení pálenia a podráždenosti pokožky.

Nervy: Banány majú vysoký obsah B vitamínov čo tíši nervový systém.

 Nadváha:  Práca pod tlakom? Štúdie Inštitútu Psychológie vo Viednidokázali, že práca pod tlakom často vedie k precpávaniu sa ukľudňovacími  doplnkami ako je čokoláda alebo čipsy. Pri prieskume 5,000 hospitalizovaných pacientov vedci zistili, že najobéznejšími boli skupiny osôb pracujúcimi v práci pod vysokým nátlakom. Správy uvádza v závere, že to aby sme dokázali vylúčiť požívanie jedla zapríčineného panikou, potrebujeme kontrolovať našu hladinu cukru v tele. Kus banánu s vysokým podielom uhlohydrátov požitý každé dve hodiny vám pomôže udržať túto hladinu.

Žalúdočné vredy: Banán je používaný ako diétne jedlo pri zažívacích problémoch pre svoju hladkú textúru a jemnosť. Je to jediné surové ovocie, ktoré môže byť požívané bez bolestí i v chronických prípadoch. Banán taktiež dokáže neutralizovať nadmernú kyselinu a znižuje podráždenie tým že jemne vystelie steny žalúdka.

Kontrola teploty: Veľa iných kultúr uznáva banán ako chladiace ovocie ktoré dokáže znížiť obe, ako telesnú tak i emociálnu teplotu očakávajúcich mamičiek. Napríklad v Thajsku, tehotné ženy požívajú banány aby zaistili že ich bábätko sa narodí s dobrou teplotou.

Problém so sezónnou citlivosťou (SAD): Banány dokážu pomôcť ľuďom trpiacim na  SAD pretože obsahujú prírodný  tryptophan ktorý zlepšuje náladu.

Fajčenie a požívanie tabaku: Banány dokážu pomôcť ľuďom ktorí sa pokúšajú prestať fajčiť. Vitamíny B6, B12 obsiahnuté v banánoch ako i potasium a magnézium pomáhajú telu  prebrať sa z nikotínového dlhu.

Stres: Potasium je životne dôležitý minerál pomáhajúci normalizovať srdcový rytmus, pomáha distribúcii kyslíka do mozgu a reguluje vašu telesnú hladinu vody. Keď sme v strese náš metabolický pomer sa zvyšuje a tak znižuje našu hladinu potasia. Toto môže byť vyvážené naspäť s pomocou s vysoko potasiovým ,,nabanánením sa.,,

Infarkt: Podľa výsledkov zverejnených v The New England Journal of Medicine, jedenie banánov ako súčasť pravidelnej stravy môže znížiť riziko infarktu až o 40%!

Bradavice: Táto jednoduchá prírodná alternatíva potvrdzuje, že ak sa chceš zbaviť bradavice, zober kus banánovej šupy a prilož na bradavicu so žltou stranou von. Zľahka pripevni šupu na jej miesto s lekárskou páskou !

Takže, banán je skutočne prírodný prostriedok na veľa chorôb. Ak  porovnáš banán s jablkom, má v sebe štvornásobne viac proteínov, dvojnásobne viac uhlohydrátov, tri krát viac fosforu, päť krát viac vitamínu A a železa, a dvojnásobok iných vitamínov a minerálov.  Jeho  bohatosť na potasium ho robí ovocím z najvyššou známou hodnotou.  Asi je práve čas na to aby ste zmenili svoje staré zvyky na,, Jeden banán denne drží vášho lekára v nedohľadne!'

Postúp ďalším...

PS: Banán je práve dôvod, čo musí robiť všetky opice také šťastné po celý čas... Hej, a pridám sem ešte niečo; chcete mať vaše topánky rýchlo lesklé?  Zober vnútornú stranu banánu, priamo s ním  pretri svoje topánky...nakoniec zľahka prebehni so suchou látkou. Neuveriteľné ovocie!!!

 
 
TOPlist